آموزش تایجوتسو توسط شیهان اسکندری SSK
آموزش هنرهای رزمی مرموز سنتی ژاپنی: نینجا، سامورایی بوگه‌ی ریو، نینجوتسو توسط شیهان اسکندری
تاریخ : پنج شنبه 27 دی 1397
نویسنده :

تاریخ : یک شنبه 23 دی 1397
نویسنده :

 

تمرینات نین جوتسو (نینجا) از نظر فلسفی بر ۵ عنصر حیاتی موجود اجرا می‌گردد. خیلی کسانی هستند که می‌خواهند یک نینجا باشند ولی در اصل آنان درک صحیحی از این ۵ عنصر وجودی را ندارند.

سانشین نو کاتا

نامی است که به پنج عنصر اصلی داده شده است که عبارت اند از:

چی (زمین)،  فو ( باد)،    سو (آب)،   کا (آتش)،  کو (خلاء)

چینو کاتا ،   فونو کاتا،   سوینوکاتا،   کانا کاتا،    کونو کاتا

تمرینات نینجا از نظر اجرایی بر ۵ اصل بسیار مهم طراحی شده است

 

سرعت  تعادل  انعطاف  تمرکز  استقامت 

زمین (chi) : نشان دهنده قدرت، استواری بعلاوه احساسی از استواری و ثبات در برابر دستورات است. وقتی در عنصر زمین تمرین می‌کنید، این عنصر به شما این طرز فکر را القا می‌کند که عقب نشینی نکنید و برای آنچه احساس می‌کنید درست است، زمین را در اختیار خودتان بگیرید. (اصل استقامت)

آب (Sui): نشان دهنده جریان داشتن و روان بودن به همراه سازگاری داشتن و احساسی از حرکت با انرژی است. این عنصر بیانگر این است که شما باید خود را با تمام حرکات دشمن خود تطبیق دهید. آب عنصری است که هم می‌تواند آرام و بی حرکت باشد و هم همه چیز را در هم شکند. آب توانایی این را دارد که با بی رحمی تمام شهری را ویران کند. هنگام تمرین خود را با انرژی به کار رفته (توسط دشمن) وفق دهید، انرژی خود را بسازید و در زمان مناسب به دشمن حمله کنید. یک نینجا در شرایطی که نیازمند دفاع در برابر یک مهاجم است همانند آب عکس‌العمل نشان می‌دهد چون موجی که در برابر برخورد با کرانه‌ی ساحل عقب نشسته و دوباره پر قدرت‌تر و منسجم‌تر  به ساحل حمله می‌برد. (اصل انعطاف)

آتش (Ku): نشان دهنده حرکات مستقیم و موثر و همچنین احساسی از خشم و روح انتقام است. در این عنصر، شخص باید حمله و ترس را به عنوان یک وسیله در مبارزه استفاده کند. آتش نه تنها نشان دهنده خشم و تجاوز است بلکه توانایی احساس پرخاشگری و حمله و استفاده از این با ذهنی آرام برای حمله به دشمن یا جلوگیری از حمله دشمن نیز می‌باشد. (اصل تمرکز)

باد (Fu): نشان دهنده آزادی حرکت و احساس جنبش و تحرک غیر قابل لمس می‌باشد. باد عنصری است که نه می‌توانید آن را ببینید و نه آن را لمس کنید. باد عنصری است که در هوا تولید می‌شود و مانند یک گردباد وحشی است. هنگامی‌که در عنصر باد تمرین می‌کنید، باید به این مهارت دست یابید که با دشمن حرکت کنید و سپس در یک حرکت دایره ای از انرژی شان برای مقابله با خودشان استفاده کنید. اگر غریزه نینجا حکم بر ترک موقعیت کند نینجا همانند باد عمل خواهد کرد همانند بادی که پرچمی را به حرکت در می‌آورد. (اصل سرعت)

خلاء یا فضا (Ku): نشان دهنده فضای تهی در جهان اطراف می‌باشد. این احساس خالی بودن و تهی بودن ذهن است، آگاه بودن از تمام عناصر اطرافتان و در حالت کلی ارتباط با طبیعت است. زمانی که در عنصر فضا تمرین می‌کنید، باید ذهن خود را خالی کرده و با تمام عناصر اطرافتان ارتباط برقرار کنید. (اصل تعادل)

 

منبع: http://ninjaclub.ir/fa/?page_id=30

 


تاریخ : شنبه 22 دی 1397
نویسنده :


تاریخ : شنبه 22 دی 1397
نویسنده :


تاریخ : یک شنبه 16 دی 1397
نویسنده :


تاریخ : یک شنبه 16 دی 1397
نویسنده :


تاریخ : یک شنبه 16 دی 1397
نویسنده :

برای دیدن عکسهای بیشتر به ادامه مطلب بروید.


تاریخ : یک شنبه 16 دی 1397
نویسنده :


موضوعات مرتبط: عکس , سنسی صبا خانی , ,
تاریخ : یک شنبه 16 دی 1397
نویسنده :


موضوعات مرتبط: عکس , سنسی صبا خانی , ,
تاریخ : شنبه 15 دی 1397
نویسنده :


آخرین مطالب
فال حافظ

ابزار فال حافظ/
لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت، ما را از نظرات و پيشنهادات و انتقادات خود بهره‌مند سازيد.